Jak oszczędzać na wakacjach?

Jeszcze niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że urlop latem tak naprawdę wcale nie musi nieść za sobą niebotycznych kosztów. Nie przepłacaj i dowiedz się, jak oszczędzać na wakacjach.

Każdego roku wszyscy zastanawiają się, jak odłożyć pieniądze na wakacyjny wyjazd. Absolutnie nie ma w tym nic złego. Jednak poza odkładaniem pieniędzy na urlop niewiele osób robi coś w kierunku, jakim są wakacje niskim kosztem. A szkoda, bowiem letnie wyjazdy wcale nie muszą być drogie. Nie wydawaj majątku i poznaj sposoby na oszczędne wakacje.

Tanie wakacje krok po kroku

Szukaj okazji

Tanie loty samolotem czy oferty last minute od sprawdzonego biura podróży to tylko niektóre promocje, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Decydując się na przelot samolotem, już na kilka miesięcy przed podróżą warto rozglądać się za korzystnymi promocjami, którymi od czasu do czasu kuszą nas najpopularniejsze linie lotnicze . Z kolei jeśli chodzi o biura podróży, wiele osób przekonało się, że oferty last minute nie tylko nie są gorsze od tradycyjnych ofert, lecz także pozwalają na znaczną oszczędność ciężko zarobionych przez nas pieniędzy.

Pakuj się z rozmysłem

Pakowanie bagażu na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem. Jeśli bez namysłu weźmiemy za dużo rzeczy, na przykład udając się w podróż samolotem, za nadprogramowy bagaż będziemy musieli słono zapłacić. Z kolei jeśli w pośpiechu spakujemy tylko garść niezbędnych rzeczy, a o reszcie zapomnimy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że brakującą część rzeczy osobistych będziemy musieli dokupić na miejscu. Co niestety także może wiązać się z niemałymi kosztami. Dlatego na długo przed wyjazdem warto zrobić sobie listę rzeczy potrzebnych na czas wyjazdu, która z pewnością pozwoli nam uniknąć nam przykrych niespodzianek.

Unikaj miejscowości turystycznych

Choć niektórym jeszcze może zdawać się, że jest inaczej, miejscowości turystyczne to miejsca, w których na każdym kroku niemal za wszystko można słono przepłacić. Nie bez powodu coraz więcej osób chce wiedzieć, jakie spokojne miejscowości bez turystów są godne polecenia. To właśnie w takich miejscach przez cały rok ceny w sklepach nie przyprawiają o zawrót głowy. A do tego nie trzeba co chwilę przeciskać się przez grupy stłoczonych ludzi. Decydując się na wakacje poza miejscowością turystyczną, nie tylko oszczędzimy pieniądze, lecz mamy szansę na naprawdę efektywny wypoczynek.

Oszczędzaj na jedzeniu

Jedzenie na podróż można zabrać z domu, nie trzeba wszystkich dziennych posiłków spożywać w przydrożnych restauracjach czy pociągach. Co więcej, będąc już u celu podróży warto wybierać tylko takie sklepy z żywnością, w której ceny towarów zbytnio nie odbiegają od ogólnie przyjętych norm. Nie należy także zapominać o tym, że nie tylko śniadania i kolacje, lecz również w czasie wakacji można przyrządzać samemu, jeśli tylko oczywiście w wynajętym na czas urlopu lokum mamy do dyspozycji chociażby aneks kuchenny.

Daj sobie spokój z pamiątkami

Sprzedawcy z miejscowości turystycznych z przerażeniem obserwują, że popyt na pamiątki z wakacji z roku na rok staje się coraz mniejszy. Nic w tym dziwnego, w końcu w dobie minimalizmu wystarczy uchwycić wyjątkowe chwile na fotografii i nic innego już nie jest nam potrzebne. Pamiętajmy jednak, że tutaj nie chodzi tylko o minimalizm, lecz o świadomy konsumpcjonizm, który w ostatnim czasie zyskał na popularności. Przez co coraz więcej ludzi decyduje się na mądre zakupy, a pamiątki z wakacji często się w ten kanon po prostu nie wpisują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *